Airfryer Fritöz

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte mutfaklarda yemek yapmak çok daha pratik hale gelmiştir. Öyle ki pek çok elektronik, akıllı sistem sayesinde yemek yapmak bir uğraş değil keyifli bir aktivite olmuştur. Mutfakta kullanılacak elektronik ürünlerin çoğu daha az zamanda daha çok iş yapmak üzerine tasarlanmaktadır.

Son dönemde sıklıkla evlerde gördüğümüz airfryer fritöz ise yeni teknolojinin en kullanışlı ürünleridir. Öyle ki dakikalar içerisinde yapması zahmetli ve uğraş verici pek çok yemeği yapmaya olanak sağlamaktadır. Mutfak eşyalarının güvenilir markası Kumtel ise sizleri birbirinden farklı çeşit ve boyutlarda airfryer çeşitleri ile tanıştırmaktadır.

Yemek yapma işlemini oldukça kısa sürelere indiren airfryer çeşitleri ile yemek yapmaya ayırdığınız uzun sürelerden tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede mutfakta geçirdiğiniz süre kısalmakla beraber kendinize ayırdığınız süre de uzayacaktır.

Eve misafir geldiğinde uzun saatler yemekle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Airfryer fritöz hangi yemek ya da yemekleri yapmak isterseniz kısa bir sürede bunları hazırlamanıza olanak tanımaktadır. Çok farklı tipte ve haznede airfryer fritöz çeşitleri söz konusu olduğundan bu ürünü alırken mutlaka ihtiyacınızı iyi bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Bu sayede ihtiyacınızı en ekonomik şekilde karşılamış olacaksınız.

Airfryer & Fritöz Nedir?

Airfryer fritöz çeşitleri genel anlamda balıktan patatese kadar yoğun yağ içerikli yemekleri kolaylıkla yapmaya yardımcıdır. Kızartma için kullanılan elektronik ürünler farklı kategorilerde ve boyutlarda üretilmektedir. Airfryer çeşitleri hem evlerde hem de işyeri ya da tesislerde kullanmaya yönelik farklı ebatlarda ve işlevsellikte üretilen teknolojinin son ürünleridir. Airfryer fritöz elektronik ev aletleri ile akıllara gelebilecek tüm yiyecekler pişirilebilmektedir. Üstelik bunu oldukça kolay bir şekilde yapmaktadır.

Airfryer ile yapılabilecek yemekler arasında deniz mahsulleri, patates, sebze, hamur işleri, kırmızı ve beyaz et türevleri bulunmaktadır. Pek çok farklı besini airfryer fritöz ile dakikalar içerisinde pişirmek mümkündür. Airfryer çeşitleri arasında farklı ebatlarda seçenekler söz konusu olduğundan litre bazında ihtiyacınıza en uygun olarak fritözü alabilirsiniz. Örneğin 5 litrelik airfryer fritöz çeşitleri özellikle kalabalık aileler için idealdir. Bunun yanında sık misafir ağırlanan yerlerde de tercih sebebidir. Bu fritöz çeşitlerinin hazneleri geniştir ve içerisinde herkese yetecek kadar yiyecek pişirilebilir.

Airfryer Fritöz Çeşitleri

Söz konusu airfryer fritöz çeşitleri olduğunda geçmişten günümüze pek çok farklı ihtiyaca yönelik ürünler görmek mümkündür. Yağsız, ocak üstü ve basınçlı modeller sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu airfryer fritöz modellerinin iç haznesi litre birimlidir ve birbirinden farklı ebatlardadır. Airfryer ile yemek yapacaksanız iç hazneye yerleştirilecek yağ miktarı yapılacak yemekle doğru orantılı olduğu takdirde tam lezzet ve kıvamında olacaktır. Akıllı fritöz olarak da bilinen airfryer fritöz çeşitleri kullanım talimatlarında ne kadarlık yiyeceğe ne kadar yağ kullanılacağı detaylı bir şekilde gösterilmektedir. Bu anlamda herhangi bir kafa karışıklığı da yaşamazsınız.

Airfryer çeşitleri ev tipi olduğu gibi sanayi tipi olarak da üretilmektedir. Sanayi tipi fritöz dediğimiz modellerin iç haznesi çok geniştir. Bu sebeple evlerde kullanım açısından uyumlu değildir. Sanayi tipi fritöz çeşitleri genellikle karşımıza kafelerde, büyük restoranlarda, yemekhanelerde çıkmaktadır. Bunlar çok fazla sayıda kişiye yemek çıkartmak için üretilmekte olup daha fazla enerji harcamaktadır. Özellikle seri yemek çıkartma işleminde sanayi tipi fritöz çeşitleri sıklıkla tercih edilmektedir. Zaman açısından büyük bir avantaj sağladığından büyük yerlerin neredeyse vazgeçilmedir.

Basınçlı airfryer fritöz modeller ise iç hazneye basınç uygulama prensibi ile çalışmaktadır. Genellikle beyaz et yani tavuk ürünlerinde basınçlı modeller tercih edilmektedir. Basınçlı olması sayesinde gıdaların öz suyu pişerken muhafaza edilir. Bu da hem lezzetinin hem de vitamininin kaçmaması adına verimli bir özelliktir. Özsuyu ile yağı dengelemek için basınçlı modeller idealdir. Basınçlı sistem sayesinde yağ tasarrufu yapmak da mümkündür. Basınç özellikli airfryer fritöz ürünlerini inceleyerek siz de ideal bir ürün alarak sofralarınıza kusursuz lezzetler getirebilirsiniz.

Ev Tipi Airfryer Fritöz Modelleri

Ev tipi airfryer fritöz çeşitleri kapasite bakımından birbirinden farklılık göstermektedir. Kullanım sıklığı ve kişi sayısına göre ev tipi fritözlerden arzu ettiğinizi seçebilirsiniz. Eğer geniş bir aile söz konusu ise ev tipi airfryer fritöz seçiminde nispeten daha büyük bir model tercih edebilirsiniz. Bu sayede ev halkının tamamına yetecek derecede yemek yapabilirsiniz. Hazne ebadı biraz da evdeki kullanımla ilgilidir.

Elbette büyük hazneli olduğu gibi orta ölçekte ve küçük hazneli airfryer fritöz çeşitleri de bulunmaktadır. Küçük fritözler çekirdek aileler için idealdir. Az porsiyonlu sofralar için küçük fritözler tercih edilebilir. Ayrıca küçük fritözlerin büyüklere oranla daha rahat temizlenmesi gibi bir avantajı da vardır. Küçük fritöz modelleri kendi arasında kalite olarak farklılık gösterebilmektedir. Tek seferlik porsiyonlar söz konusu oluyorsa küçük fritöz seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz.

Sıcak Hava Fritözleri

Kızartma yaparken çok fazla tereddüt yaşamak mümkündür. Bunun sebebi hem ağır yağlı yiyeceklerin zararlı olması hem de evde yoğun bir yağ kokusu birikmesidir. Sıcak hava fritözleri dediğimiz ürünler ise bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için tasarlanmış elektronik ev eşyalarıdır. Sıcak hava airfryer fritöz hem sağlıklı hem de kokusuz bir lezzet sunan ürünlerdir. Sıcak hava fritözünün çalışma prensibi sıcak hava sirkülasyonu ile olmaktadır. Sıcak hava sirkülasyonu ile arzu edilen tüm yiyecekler zahmetsizce pişirilebilmektedir.

Bu ürünün en büyük avantajı yağın kızgınlığı yerine sıcak hava sirkülasyonu ile pişirme işlemini gerçekleştirmesidir. Bu sayede %80’e varan bir oranla daha az yağlı bir yemek ortaya çıkarmış olursunuz. Bu da sağlığınız açısından olumlu bir özelliktir. Sıcak hava özellikli fritözlerde hamur işlerinden kızartmalara, et-balıktan donmuş gıdalara kadar çok geniş bir çerçevede yemek yapma olanağına sahip olursunuz. Sıcak hava airfryer fritöz de diğer fritöz çeşitleri gibi kendi içerisinde özelliklerine göre birbirinden ayrılmaktadır. Bu sebeple sıcak hava airfryer fritöz satın alırken özelliklerine dikkat etmeli ve ihtiyacınıza uygun olanı tercih etmelisiniz.

Airfryer Fritöz Fiyatları

Oldukça kullanışlı ve bir o kadar pratik olan airfryer fritöz çeşitleri hem hacimlerine hem de özelliklerine göre fiyat bakımından değişiklik gösterebilmektedir. Fiyatı etkileyen en önemli unsurların başında ürünün modeli gelmektedir. Örneğin yağsız fritöz çeşitlerinden tercih ederseniz yağ bakımından oldukça tasarruf sağlamanız mümkün olur. Bu özellikteki airfryer fritöz fiyatları kendi içerisinde değişiklik gösterecektir. Bir de cihazların hazne ebadı söz konusudur. Bu da fiyatların değişkenliğine neden olacaktır.

Örnek vermek gerekirse 1 litrelik bir hazneye sahip olan airfryer fritöz ile 5 litrelik bir hazneye sahip olan airfryer fritöz fiyatları farklı olacaktır. Ancak Kumtel markası, herkesin mutfaklarında bu kolaylığı yaşaması adına airfryer fritöz fiyatlarını bütçe dostu olarak kapsamında ele almaktadır. Bu anlamda her bütçeye uygun bir Kumtel airfryer fritöz bulmak mümkündür. Ayrıca farklı kampanya ve indirimler ile yine bu mutfaklarda harikalar yaratan cihazları en ekonomik şekilde almanız mümkündür.

Evlerde ya da işyerlerinde, tesislerde kullanılacak olan airfryer fritöz hem iş yükünü azalttığından hem de sağlıklı bir yemek sunduğundan uzun vadede oldukça avantajlıdır. Kullanımı pratik olduğu için de hemen her yerde kullanılan elektronik bir üründür. Kaliteli bir airfryer fritöz alarak uzun vadede sorun yaşamadan yemeklerinizi pratik bir şekilde pişirebilirsiniz. Bunun yanı sıra airfryer fritöz fiyatları modele göre değişeceğinden ihtiyacınıza uygun ekonomik bir model de bulmanız mümkündür.

Kızartma Makinesi Fiyatları

Kızartma makinesi airfryer fritöz modellerine bakıldığında da yine karşımıza ev tipi ve sanayi tipi seçenekler çıkmaktadır. Sanayi tipi kızartma makineleri özellikle yoğun ve çok fazla sayıda kişiye yemek yapılan yerlerde kullanıldığından daha büyük bir hacme sahip olmakla beraber fiyatlar da ona göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak bu tip büyük kızartma makinesi airfryer fritöz modelleri uzun vadede tasarruf sağladığından sıklıkla firmalar tarafından tercih edilmektedir. Fiyat olarak da kendi içerisinde özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kızartma eskiden zahmetli bir iş olarak görülürdü ancak günümüzde airfryer fritöz sayesinde oldukça kolay ve pratik bir hale gelmiştir. Patates, kabak, patlıcan, biber kızartmalarını airfryer fritöz makinesinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Her yemek için airfryer fritöz makinesinde farklı kademeler söz konusudur. Bu sayede yemeğinize uygun kademeyi seçtiğinizde zamanını da yemeğin pişme zamanına ayarlamış oluyorsunuz. Bu da sizin yemek yapma işleminizi gayet pratik bir hale getiriyor.

Ev tipi kızartma airfryer fritöz makineleri yine kullanım sıklığı, haznesi ve özellikleri bakımından tüketicilere farklı fiyat seçenekleri ile sunulmaktadır. Airfryer fritöz çeşitlerinin fiyat aralıkları birbirinden farklı olduğu için öncelikle ihtiyacı belirlemeli ve bütçenize uygunluğu bakımından bir karşılaştırma yapmalısınız. Bu şekilde hem ihtiyacınıza hem de ekonominize uygun airfryer fritöz kızartma makinesini kolaylıkla bulabilirsiniz. Kumtel airfryer kızartma makinelerini yakından inceleyerek sizin için en doğru ürünü Türkiye’nin her yerinden anında online olarak sipariş verebilir siz de yemek yapmanın kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Airfryer & Fritöz Nasıl Temizlenir?

Fritözün yüzey kısmını yumuşak bir bez yardımı ile nazikçe temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemi için nötr dediğimiz deterjanlar ile temizlemeye özen gösterin.

Airfryer & Fritöz Yağı Ne Kadar Kullanılır?

Airfryer çeşitlerinde belirtilen katlara bakarak sadece 1 kat yağlama yapabilirsiniz. Bu yeterli olacaktır. Sıcak hava ile pişirme yapıldığından fazla yağ olması durumunda hazneye dolacaktır.

Airfryer & Fritözde Neler Kızartılır?

Airfryer ile et, balık, diğer deniz ürünleri, sebze yemekleri, kızartma, hamur işi yiyecekler, patates, mısır gibi aklınıza gelebilecek tüm gıdaları pişirebilirsiniz.

Airfryer & Fritöz Kullanmak Faydalı Mıdır?

Airfryer hem yağ tüketimini azalttığından hem de yemekleri pratik bir şekilde yapma olanağı sunduğundan faydalı bir ürün olarak görülmektedir.

Airfryer & Fritöz Kullanmak Pratik Midir?

Airfreyer kullanmak oldukça pratiktir. Her yemeğin kendi pişirme ayarı vardır. Bu sayede zahmetsizce ve kolay bir şekilde yemek yapmaya olanak sağlamaktadır.

Airfryer & Fritöz Nerelerde Kullanılabilir?

Hem evlerde hem de lokanta, restoran, büyük işyerleri ve tesislerde kullanılabilir. Evlerde kullanılan airfreyer fritöz çeşitleri ev tipi olarak geçer. Daha büyük işletmelerde ve kamusal alanlarda kullanılanlar sanayi tipi airfreyer fritöz olarak adlandırılmıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR