HAKKIMIZDA

Sayfa Görseli

1972 yılında Kayseri’de faaliyete başlayan KUMTEL A.Ş. yerli üretim ile ülkemize değer katmayı hedefleyerek yola çıkmıştır. Hedefimize ilerlediğimiz bu yolda firmamız, istikrarlı bir şekilde sektördeki inovasyon ve yeni teknolojileri üretim tesislerine entegre ederek üretim faaliyetlerini çevreci ve verimli bir organizasyonla planlamıştır. Müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmak, yaygın servis ağı ile hızlı bir servis imkanı sunmak ve müşterilerine daha kaliteli bir hayat sürme fırsatı sağlamak başlıca ilkelerimizdir. Ülkemizin refahına katkıda bulunmak ve sürdürülebilir bir kalkınmayı sağlayacak bir gelecek vizyonu tüm çalışmalarımızda rehberimiz olmuştur.

Bu ilkeler çerçevesinde Kumtel 1972 yılında Türkiye’de ilk defa yerli telefonu, kumbaralı telefon ürününü geliştirerek üretmeyi başarmış ve pazarda adından söz ettirmiştir. 1976 yılında, seramik taşlı ısıtıcı alanına girmiş ve ısıtıcı sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır. Günümüzde ısıtıcı sektöründe Türkiye pazarında öncü bir konuma yükselmiştir. Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden firmamız, mini fırın ve solo fırınlardaki üretim tecrübesini ankastre ürünlere aktararak ürün gamını genişletmiş ve fiyat kalite performans açısından her bütçeye uygun ankastre setler geliştirmiştir.

50 yıla aşkın bir deneyimin sonucu olarak Kumtel, “Pişirmek ve Isıtmak Bizim İşimiz” sloganıyla dünyanın farklı coğrafyalarında, farklı tüketici ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlamış, Ar-Ge çalışmalarını da pazarın artan kalite ve inovasyon beklentilerini karşılama hedefiyle şekillendirmiştir. Bu deneyim ve çabalar sayesinde üretiminin %70’ini 120’den fazla ülkeye ihraç ederek dünya pazarında da tercih edilen bir marka konumuna gelmiştir. Günümüzde birçok kıtada Türkiye’nin ev eşyası endüstrisini başarıyla temsil etmeye devam etmektedir.

Üretim kapasitesi günlük 30.000’in üzerinde olan firmamız, bu özelliğiyle sektöründe lider üretici konumundadır. Üretimde kaliteyi ve müşteriye en kaliteli ürünü en uygun koşullarla ulaştırmayı misyon edinmiş olan firmamız, üretimin son aşaması olarak tüm ürünlerin güvenlik, sağlamlık ve dayanıklılık testlerini Kayseri’deki tesislerinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca ürünlerimizin kalite standartları, TSE, SGS, LVD, EMC, RoHS gibi güvenlik ve kalite alanında dünyaca ünlü standart belirleme kuruluşları tarafından da belgelenmiştir.

2005 yılından beri Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşunun arasında yer alan Kumtel, istikrarlı büyümesini ülkemiz ekonomisine katkı sağlayarak sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda ilk adımı 2016’da Kumtek Industrial PLC adıyla Etiyopya’daki fabrikasını faaliyete geçirerek atmış ve üretim deneyimini Afrika’ya taşımıştır. Kumtel fırın, davlumbaz, ocak, ısıtıcı ve soğutucu ev aletleri sektöründe kurumsal yapısı ve stratejik vizyonuyla güven ilişkisine dayalı, iletişime önem veren, çevre duyarlılığına sahip bir firma olarak yoluna başarıyla devam etmektedir. Çalışanlarımız, müşterilerimiz, bayilerimiz ile geniş bir aile olarak topluma karşı sorumluluklarımızın bilincinde ve karşılıklı saygı ilkesi çerçevesinde geleceğe güven ve umutla bakan Kumtel ulaşabildiği her evde kalite, şıklık ve rahatlığın garantisidir.