ENERJİ POLİTİKASI

1972 yılında, Kayseri'de faaliyete başlayan KUMTEL A.Ş. kumbaralı telefon üretimi ile Türkiye'de ilk yerli telefonu üretmeyi başarmıştır. 1976 yılında, seramik taşlı ısıtıcı üretimi ile ısıtıcı sektöründe de faaliyet göstermeye başlamış ve bugün sektörde Türkiye pazarının lideri konumuna gelmiştir. Başarılarına her geçen gün yenisini ekleyen Kumtel A.Ş. olarak Kayseri OSB Fabrikası başta olmak üzere tüm işletmelerimizde tüketilen doğalgaz, elektrik enerji kaynaklarının kullanım performanslarını sürekli olarak iyileştirmek amacıyla aşağıda belirtilen konular üzerinde enerji eylem planları hazırlanmakta olup, enerjimizin verimliliğini artırmak hedeflenmektedir.

  • Yönetim, enerjinin tüketim alanları belirlenerek uymakla yükümlü olduğumuz uygulanabilir yasal şartların ve konuyla ilgili diğer şartların uygulanacağını taahhüt eder.
  • Yönetim, enerji tüketim verimliliğinde hedeflerimize ulaşmak için tüm bilgi ve kaynakların sağlanacağını taahhüt eder.
  • İlgili birimlerimiz satın alma ve tasarım çalışmalarının enerji verimliliğine uygun olacağını taahhüt eder.
  • Enerji tüketim verimliliğini artırmaya yönelik eylem planları hazırlanacaktır.
  • Enerji performans verimliliği iyileştirme çalışmaları için enerji tüketimi verimli ürünler kullanılacak olup gerekli hizmetlerin alınması sağlanacaktır.
  • Mevzu bahis projeler kapsamında ilgili birim personellerine gerekli eğitim ve bilgilendirmeler yapılacaktır.
  • Mümkün mertebe tüm personellerin enerji yönetim sistemine katkı ve katılımlarının sağlanması hedeflenmektedir.

KUMTEL A.Ş yukarıda sıralanan taahhütler ve amaçlar doğrultusunda enerjiyi verimli kullanmak için çalışmalarına sağlam adımlarla ve değerli projelerle devam etmektedir.

Dökümanı indirmek için tıklayın >