Isıtıcı

Yaz sıcaklarının yerini sonbahar ve kış soğuğuna bıraktığı dönemde ısıtıcı ve soba alma dönemi de resmi olarak açılmış oluyor. Ev, iş yeri, kafe, restoran, düğün salonu, spor salonu sahipleri iç ve dış mekânı ısıtmak amacıyla ısıtıcı modelleri incelemesine başlıyor. Mevsimlerdeki geçişler, havaların soğuması ev ve iş yaşamını doğrudan etkiliyor. İnsanlar sıcak, konforlu ve huzurlu bir ortamda vakit geçirmek, yemek yemek ve çalışmak istiyor. Elektrikli ısıtıcı modelleri, bu isteği gerçekleştirmek üzere sahiplerini bekliyor. Isıtıcı ya da sobalar özelliklerine göre farklı modellerle karşımıza çıkıyor. Çok fazla modelin olması kullanıcı için kararsızlığa sebep olabiliyor. Kumtel, kararsız ancak ısıtıcı ihtiyacı olan müşterilerine çözüm odaklı ısıtıcılar sunuyor. Kumtel’in ısıtıcı ve soba serisi ev, ofis ve işletmeler haricinde bahçe, balkon, kış bahçesi, teras, cam balkon gibi açık ve yarı açık alanlarda da kullanılıyor. Kullanım alanları çok geniş olduğundan tüketicinin her talebi Kumtel’de karşılık buluyor. Kış soğuğunu yumuşatmak, ortam sıcaklığını kademeli şekilde yükseltip huzurlu bir alan yaratmak Kumtel ısıtıcılarının görevi. Kalorifer, doğalgaz, klima gibi ısıtma sistemlerinin olmadığı, bazense yetersiz kaldığı durumlarda devreye kurtarıcı olarak elektrikli ısıtıcılar giriyor. Elektrikli soba modelleri, yeni nesil tasarımlarıyla önce göze, sonra iklim koşullarına hitap ediyor, maksimum fayda sağlıyor. A++ elektrikli ısıtıcı aynı zamanda fatura ve çevre dostu özellik gösteriyor, bütçenizi sarsmıyor. Kumtel, ‘Pişirmek ve Isıtmak Bizim İşimiz’ sloganına sahip bir marka olarak mottosunu sonuna kadar gösteriyor, tüm ürünleriyle kullanıcılardan tam not almayı başarıyor. Isıtıcılarda ideal ürünü bulmak her zaman kolay değildir. Kumtel, uygun fiyat avantajıyla ve elbette inovatif yaklaşımlarıyla tüketicilerin ısınma gereksinimlerini iyi gözlemliyor, nokta atışı ürünlerle taleplerine çözüm oluyor. Kumtel, Tüm Isıtıcılar kategorisinde yer alan onlarca farklı ısıtma sistemlerinden size en uygun olanı güvenli ödeme sistemleriyle satın alabilir, Kumtel güvencesi ve kalitesiyle konforlu bir kışa adım atabilirsiniz.

İnfrared Isıtıcı Modelleri

İnfrared ısıtıcılar, ısının ışın yoluyla ortama yayılmasını sağlayan bir çalışma prensibine sahiptir. Kızılötesi ışınlar adeta kış güneşi gibi hızla ortamı ısıtıyor, havaya karışmadan doğrudan nesnelere odaklanıyor. İnfrared ısıtıcıların güçlü ışınları sayesinde anlık ısıma ihtiyacı karşılanıyor. Dışarıdan eve girdiğiniz an infrared ısıtıcınızı çalıştırdığınızda hemen karşısına geçip ısınabilirsiniz. İnfrared elektrikli ısıtıcıların bu konuda müthiş hızlı ve performans dostu olduğunu belirtmek gerekiyor. İnfrared ısıtıcılar, Kumtel’in sık tercih edilen ısıtıcı modellerinden biri olarak öne çıkmayı başarıyor. Markamızın tüm ısıtıcıları gibi infrared ısıtıcılar da tasarruflu çalışıyor, havadaki nemi koruyor, açıldığı an ışık yayarak ısı vermeye başlıyor. İnfrared ısıtıcı duvar ve ayaklı olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Isıtıcınızı istediğiniz zaman duvara monte edebilir, istediğiniz zaman farklı odalarda dikey ya da yatay formda yerde kullanabilirsiniz. Kumtel, her iki kullanım amacını göz önünde bulundurarak çok yönlü bir ısıtıcı deneyimi yaşatıyor.

Duvar Tipi

1800 watt gücünden başlayan ve 3000 watt gücüne kadar çıkan Kumtel infrared ısıtıcılar, duvara monte edilebilme özelliğiyle işlevselliğini artırıyor. Ufo ısıtıcı olarak da bilinen duvar tipi infrared ısıtıcılar, cam balkon, kış bahçesi, kafe, restoran gibi yarı açık ve kapalı ortamlarda genellikle duvara monte edilerek kullanılıyor. Isıtıcıyı duvara monte etmek kullanımı kolaylaştırıyor, doğru nokta tercihinde ısının homojenliğini artırıyor.

Ayaklı

Kumtel, kullanıcılara sonuç odaklı çözümler sunarken tasarımdan ödün vermiyor, şık ısıtıcı ve sobalar sunuyor. Ayaklı yani dikey ısıtıcı ve kule tipi ısıtıcı modelleri, pratik bir ısıtıcı deneyimi yaşatıyor. Kolayca taşıyabileceğiniz ergonomik, taşıması kolay ısıtıcınızı istediğiniz odada ya da alanda kullanabilirsiniz. Az yer kapladığı için küçük alanlarda dahi tercih edebilirsiniz.

Quartz Isıtıcı Sobalar

Quartz ısıtıcı sobalar, çok sık karşılaştığımız kısa dalgalı ısıtma sistemidir. Rezistans telleri ısıtıcının ısıyı yaymasında etkilidir. Güvenli, verimli yapısı, dayanıklı gövdesi ve şık tasarımıyla Kumtel kalitesini taşıyan ısıtıcı, elektrikli soba beklentisini karşılamaya yetiyor. Quartz ısıtıcıları da tıpkı infrared ısıtıcılar gibi iç ve dış mekânda kullanmak mümkündür. Kumtel’in tüm ısıtıcıları ergonomik, taşıması kolay, tasarımı şık ürünlerdir ve hepsi farklı watt özelliklerine, renk seçeneklerine sahiptir. Quartz ısıtıcılar mini ve büyük formda olup tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli rezistans tel alternatifleriyle ürün yelpazesindeki yerini alıyor. Quartz ısıtıcı alırken kullanacağınız alanın hacmine göre mini ısıtıcı ya da büyük ısıtıcı soba tercih edebilirsiniz.

Fanlı Isıtıcı Sobalar

Kumtel’in elektrikli fanlı ısıtıcı modelleri soğuk havayı kusursuz şekilde hızla yumuşatıyor, sıcak hava dalgası oluşturuyor. Fanlı ısıtıcı tercih eden kullanıcılar, ısıtıcının odayı çok çabuk ısıttığını, sert havalarda dahi verimli çalıştığını belirtiyor. Fanlı ısıtıcılar ortamın sürekli nemli kalmasını yani kurumayı önlediği için çok tercih ediliyor. Astım hastası olanlar, solunumla ilgili problem yaşayanlar, kuru havaya gelemeyenler, hasta ya da bebek bakanlar fanlı ısıtıcıların buharlı yapısından memnun kalıyor. Havayı kurutmadan ısıtacak bir soba arıyorsanız eğer önceliğinizi fanlı soba modellerine verebilirsiniz. Fanlı ısıtıcı hem hava dengesini korur hem de elektrik tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Kumtel’in fanlı küçük ısıtıcı modeli bebek, çocuk, hasta odalarında havanın nem dengesini çok güzel koruyor, çalıştığı süre boyunca nefes almayı kolaylaştırıyor.

Karbon Isıtıcılar

Kumtel’in tüm ısıtıcılar kategorisi arasında yer alan karbon ısıtıcılar, halı ya da parke altına yerleştirilerek kullanılabilen özel bir ısıtma sistemidir. Karbon film ısıtma olarak da bilinen bu sistem, gelişmiş teknoloji ürünlerinden biri olup Kumtel’in yenilikçi çalışmaları arasında boy göstermiştir. Duvara, tavana dahi döşenebilen karbon ısıtıcı, ölçüye göre üretiliyor. Karbon ısıtıcıyla yerden ısıtma sistemi diyebileceğiniz pratik, konforlu, güvenli bir ısıtma sisteminden yararlanabilirsiniz. Kumtel bu konuda kusursuz bir hizmet veriyor ve elektrikli soba anlayışına yenilikçi bir çözüm getiriyor. Kategorimizden karbon ısıtıcıları inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Konvektörlü Isıtıcılar

Konvektörlü ısıtıcılar çok hızlı bir şekilde ortamı ısıtma gücüne sahip olan elektrikli ısıtıcı tipidir. Soğuk havayı içine çeken bir çalışma prensibine sahiptir. Soğuk havayı içine çeker ve rezistanslarının gücüyle bu havayı ısıtıp ortama üfler. Konvektörler, ortamdaki havayı kullandığı için doğal dolaşım ısıtma sistemi olarak bilinir. İç mekân ısıtıcısı kabul edilir. Konvektör ısıtıcıların en büyük avantajı ortamı hızla ısıtmasıyken en büyük dezavantajı ise kapatıldıktan sonra sıcak havanın uzun süre muhafaza edememesidir. Yine de konvektörlerin son dönemlerde çok tercih edilen ve alışagelmiş soba modellerine alternatif oluşturduğunu söylemeliyiz. Konvektör ısıtıcılar çok sessiz çalışır, zararlı ışın yaymaz, devrilme – düşme tehlikesinde yangın – yanma riski barındırmaz, özel bir alt yapı hazırlığına ihtiyaç duymaz, ortamı hızla ısıtır. Ortamdaki doğal havayı kullandığı içinse bebek, çocuk ve hastalar için çok sağlıklıdır.

Yağlı Radyatörler

Yağlı radyatörler, pratikliği ve konforuyla tercih edilirken aynı zamanda sade, şık tasarımıyla da kullanıcıların dikkatini cezbediyor. Performans anlamında güçlü özellikler gösteriyor. Görüntü olarak kalorifer peteğinin aynısıdır ancak elektrikli çalışma prensibine sahiptir. Radyatörün içinde yer alan elektrikli rezistanslar, ısıyı yağ desteğiyle korur ve ortamın ısınması için alana yayar. Yağlı radyatör, Kumtel’in en verimli ısıtıcı modellerinden biri kabul ediliyor. Tıpkı diğer Kumtel ürünleri gibi uzun ömürlüdür, kolay arızalanmaz ya da deformasyona uğramaz. Radyatörün öne çıkan avantajı havayı kurutmaması, bebek ve hasta dâhil herkes için ideal nem seviyesini korumasıdır. Uygun fiyat yüksek verim avantajına sahiptir. Çok güvenlidir, çünkü ısıyı belli bir sistemle yaydığından yanma gibi bir risk oluşturmaz. Dezavantajı ise biraz yavaş çalışması, orta şiddette bir darbe aldığında devrilme tehlikesi taşımasıdır.

İç ve Dış Mekâna Göre Isıtıcılar

Evinizi, kış bahçenizi, cam balkonunuzu, ofisinizi kısacası bulunduğunuz iç mekânı ısıtmak için ihtiyacınız olan iç mekan ısıtıcı modeli elektrikli yatay ve dikey formdaki ısıtıcılardır. Özellikle termostatlı ısıtıcı iç mekanlar için çok ideal. Termostatı ve ısıtıcı kademesini ayarlayarak evinizde ısı yönetimi yapabilir, enerji tasarrufunda bulunabilirsiniz. Ortam istediğiniz sıcaklığa ulaştığında ısıtıcınız kendini kapatır ya da ekonomik programa geçerek tasarrufu başlatır. Eğer kafe, ev, ofis gibi yerlerde masanız için bir ısıtıcı arıyorsanız masa altı ısıtıcı modelleri sizin için çok pratik ve şık bir çözüm olabilir. Masanın ayak kısmına yerleştirilen ısıtıcı, dekor ürünü gibi görünerek çok şık bir ısıtma sistemine kavuşmanıza zemin hazırlar. En kaliteli, en yüksek performanslı, en dayanıklı ve pratik dış mekan ısıtıcı modeli infrared ısıtıcılardır. İnfrared ısıtıcılar evlerde de çok kullanılıyor olmasına karşın daha çok dış mekana uygunluk gösteriyor. Özellikle suya dayanıklı ısıtıcı modelleriyle infrared ısıtıcılar açık, yarı açık mekânlarda yüksek kapasitede çalışıyor, ihtiyaca çözüm olabiliyor. Kafe, restoran, aile çay bahçeleri, teras ve balkonlarda hep infrared ısıtıcılar tercih ediliyor. İnfrared ısıtıcıya alternatif ise dikey formdaki ufo tipi sobalardır. İnfrared ısıtıcılar duvara, tavana monte edilebildiği için daha pratik sayılıyor.

Isıtıcılardaki Güvenlik ve Standartlar

Her elektronik ürünün belli başlı güvenlik ve kalite standartlarına uygun üretilmiş olması gerekiyor. Kalite ve güvenlik standartları tüketicilerin ürün kullanım deneyimini artırmak, sağlıklarını korumak, çevreyi atıklardan ve fazla yakıt kullanımından korumak amacıyla geliştirilmiş standartlardır. Kumtel ısıtıcıları TSE, SGS, LVD, EMC, RoHS, CE gibi tüm güvenlik ve standartlarına uygundur. Dünyaca ünlü kuruluşlar tarafından verilen belgeler, Kumtel’in uluslararası kalitede ürün geliştirdiğini ve sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya satış yapabildiğini gösteriyor. Kumtel ısıtıcılarını gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Tüm ısıtıcılar, kalitesini, güvenliğini belgelerle ispatlıyor. Kumtel güvencesini deneyimleyenler de markamızın kalitesini, uzun ömürlü yapısını memnuniyet yorumlarıyla belirtiyor.

Isıtıcı Seçerken Dikkat Edilecekler

Isıtıcı alırken dikkat edeceğiniz temel kapsam bütünlük olmalıdır. Yani sadece tek bir özelliğe değil tasarım, işlevsellik, teknik özellik, kalite, materyal kalitesi, kullanım ömrü gibi spesifik detayların hepsini aynı anda incelemek gerekiyor. Bir ürünü sadece tasarımını beğendiğiniz ya da az enerji harcıyor diye almamalısınız. Enerji tasarrufu sağlıyor diye aldığınız ısıtıcı havayı kurutabilir, yüksek tehlike riskleri barındırabilir ya da yavaş ısı performansı gösterebilir. Bu yüzden her detayı komplike şekilde ele almakta fayda var. İşte dikkat etmeniz gereken detaylar;

 • Öncelikle alacağınız ısıtıcının güvenlik ve standartlarına uygunluğuna bakabilirsiniz.
 • Ürünün watt / motor gücüne, ısıtma kapasitesine mutlaka bakmalısınız.
 • Isıtıcının gövde, dış tasarımını incelemelisiniz. Bazı ısıtıcılar ufak darbelerde dahi kırılabiliyor. Alacağınız ürünün uzun ömürlü olabilmesi için materyali kaliteli olmalıdır. Bu konuda Kumtel, gelişmiş teknoloji alt yapısıyla ömürlük ısıtıcılar tasarlamasıyla öne çıkıyor.
 • Devrilme emniyeti ayaklı/dikey ısıtıcılardaki en önemli unsurdur. Devrilme emniyeti, ısıtıcının zeminle temasının kesilmesinde ısıtıcının kapanması anlamına geliyor. Eğer bu özellik yoksa yangın ya da yanma riski yüksektir. Dikkat etmelisiniz.
 • Kullanım alanını esas almalısınız; açık alan mı kapalı alan mı? İç mekânlarda dikey ısıtıcılar, dış mekânlarda ise infrared ısıtıcılar ideal olabiliyor. Kullanacağınız alanlara göre seçim yapmanı alacağınız faydayı artırır, faturanızı korur.
 • Elektrik tasarruflu ısıtıcı almaya dikkat edin. Her ısıtıcının watt gücü, çalışma prensibi, ısı performansı gibi temel özellikleri kullanıcılarla paylaşılıyor. Bu bilgilere göre hareket ederseniz en iyi ısıtıcıya kavuşabilirsiniz.
 • Bebek, çocuk odası için ısıtıcı alacaksanız eğer mutlaka nem dengesini koruyan, havayı yumuşak tutan modeller tercih etmelisiniz. Havayı kurutan ısıtıcılar solunumu zorlaştırır, uyku kalitesini olumsuz etkiler. Hasta bakımı söz konusu olduğunda da nem faktörüne dikkat etmelisiniz.

Isıtıcı Kullanırken Dikkat Edilecekler

İhtiyacınız olan ısıtıcı aldınız, peki kurmadan ya da kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Detaylara dikkat ettiğinizde en tasarruflu ısıtıcıya sahip olabilirsiniz. İşte size ısıtıcı kullanımına dair birkaç ipucu;

 • Enerji tasarrufu sağlamak ve daha az fatura almak için ısıtıcınızın termostatını bilinçli kullanmalısınız. Birçok kişi oda ideal sıcaklıkta olmasına karşın termostat hatta kademe ayarını kullanmadığı için gereksiz ısıtıcı kullanıyor ve yüksek faturayla karşılaşıyor.
 • Küçük bir alana sahipseniz ısıtıcınızı mümkünse duvara ya da tavana monte edin; bu şekilde ısıtıcı performansını artırabilirsiniz. Üstelik alan küçük olduğu için riskleri de minimize etmiş olursunuz.
 • Isıtıcınızın modeli, türü ne olursa olsun asla deformasyona uğramış kabloyla ya da gövdeyle kullanmamalısınız. Örneğin; ısıtıcınızın kafes yapısı kırılmışsa, rezistansında sorun varsa, ekstra sesler çıkarıyorsa kullanmayı bırakmalı ve servis desteği almalısınız.
 • Isıtıcının kablosunu ısıtıcının kafes bölümünden uzak tutmalısınız aksi halde kablo eriyebilir.
 • Isıtıcınızı kullanmadığınız zamanlarda fişte bırakmayın; git – gel yapan elektrik ani akımla ısıtıcınıza zarar verebilir.
 • Erimiş, parçalanmış, deformasyona uğramış ara kablolarla ısıtıcı kullanmayın; yangına sebep olabilir, elektrik akımına kapılabilir ya da ısıtıcınıza zarar gelmesine sebep olabilirsiniz.

Isıtıcı Fiyatları

Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri olan Kumtel, en uygun ısıtıcı fiyatları ile belli bir kesime değil herkese hitap ediyor. Gelir seviyeniz ne olursa olsun, Kumtel mağazalarından bütçenizi sarsmayacak nitelikte bir ısıtıcı satın alabilirsiniz. Kumtel, uygun fiyat politikasıyla çok geniş bir müşteri portföyüne sahip. Kumtel’in kalitesi, marka güvencesi, müşteri hizmetleri memnuniyeti, ihtiyaca çözüm sunan yenilikçi ürünleri uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. Kumtel ısıtıcı fiyatlarında endişeye kapılmadan alışveriş yapabilirsiniz. Kumtel’in farklı özellikler taşıyan onlarca modeli bulunuyor. Kumtel ısıtıcı ve soba fiyatları bu modellerin özelliklerine göre değişen fiyatlara sahip. Tüm ısıtıcılar kategorimizi incelerken fiyata göre sıralama özelliğinden yararlanarak bütçenize uyum sağlayan ısıtıcı modellerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Kumtel’i takip ederek yıl boyunca yapılan indirimlerden, cazip fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR