19 Ürün Mevcut

Isıtıcı/Soğutucu

Soğuk geçen kış aylarında bazı geceler kalorifer ya da merkezi ısıtmanın yetmediği ya da evin bazı bölgelerini verimli şekilde ısınmadığı günler yaşarız. Bu gibi durumlarda hem içimizi ısıtacak, hem konforlu kullanım imkanı sağlayacak, hem havayı fazla kurutmayacak, hem de enerji tasarrufuna güvenebileceğimiz ev ısıtıcısı çeşitlerine ihtiyaç duyarız. Kimi zaman bahar mevsimlerinde balkonumuzu ya da terasımızı ısıtmak için bile bu faydalı ev aletlerini kullanmak durumunda kalırız.   

Kumtel Türkiye’de dayanıklı ev aletleri piyasasında kaliteli ve yüzde yüz yerli üretimiyle evlerinizde en büyük dostlarınız olan elektrikli ev aletlerini güven ve istikrarla yuvalarınıza ulaştırmanın gururunu yaşıyor. Bu ürün gruplarında Kumtel markasının en bilinen ve birçok ev, kafe ve dükkanda kullanılan temel ev aletleri kategorilerinden biri elektrikli ısıtıcı grubudur. Bu ürün kategorisinde de online alışveriş mağazamız, tasarım ve kullanım çeşitliliği bakımından elektrikli ev aletlerine ihtiyaç duyanların arayışlarına cevap verir nitelikte bir genişliğe sahiptir.  

İlk olarak belirtmeliyiz ki Kumtel, ısıtıcı modellerini teknolojik gelişmelerin üretim sistemini getirdiği en son seviyede, tasarruf ve çevrecilik prensiplerini merkeze alarak tasarlamaktadır. Bu nedenle, Türkiye’de ve son dönemde dünyanın birçok bölgesinde evleri ısıtan fanlı ısıtıcı çeşitleri arasında Kumtel çok büyük bir pazara ulaşmıştır. Radyatör, infrared, fanlı ve konvektör gibi bu ürün grubunun birçok farklı özellikte çeşidini farklı tasarımlar ile üreten Kumtel bu alanda güvenilirliğin ve maharetin simgesi haline gelmiştir. 

A Sınıfı Isıtıcı Nedir?

A sınıfı tabiri elektrikli ev aletlerinin yüksek düzeyde enerji tasarrufu sağlaması özelliğini niteleyen bir tamlamadır. Bu sınıfta bulunan elektrikli dayanıklı tüketim malları küresel ısınmanın olumsuz etkileri de düşünüldüğünde dünyanın geleceği ve çevrenin korunması anlamında her evin katkı vermesini sağlayacak ev eşyalarıdır. Örneğin, klimalar da kışın ısıtmada kullanılabilmesine rağmen genellikle bu ürün grubunda bulunan A sınıfı enerji tasarruflu modellerin birçoğundan daha fazla elektrik harcadıkları için bu alanda çok fazla tercih edilmezler. 

A sınıfı ısıtıcı fiyatları daha az enerji tasarrufu sağlayan modellere göre biraz daha pahalı olmasına rağmen, elektrik tasarrufu konusunda bütçelere sağladığı katkı düşünüldüğünde uzun vadeli olarak daha karlıdır. Dolayısıyla, ısıtıcı alırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun cevabı olarak düşünülmesi gereken ilk kriter, satın alınması planlanan elektrikli ev eşyasının enerji tasarrufu seviyesidir. Bu sayede, ısınmak gibi temel bir ihtiyacı giderirken zihninizde oluşacak maddi kayıp endişelerinden de kurtulmuş olursunuz.   

Isıtıcı ev aletleri alınırken bu ev aletinin kullanılacağı oda, kullanım amacı ve monte edileceği yerin yapısı gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, mini boy fanlı ısıtıcı özellikle ayakları ve bacakları çok üşüyen insanların masalarının altında hem evlerde hem de işyerlerinde kullanıma uygun türden ürünlerdir. Bu ürün grubunda bu sınıfa ait ev aletleri kolay taşınabilir olduğu için evin ya da çalışılan ofisin her odasına kolaylıkla taşınarak birçok ortamda havayı ısıtmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bu ürün özellikle yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek tarzda planlandığından, evlerinde geniş aileleri ile birlikte yaşayan ailelerin büyüklerinin kullanımı için idealdir. Bu tip ayak ısıtıcısı olarak da bilinen küçük modellerde kablo saklama yuvaları da bulunduğundan kolayca sarılıp odanın bir köşesine kaldırılması da mümkündür.  

Isıtıcı Çeşitleri Nelerdir?

Kumtel bu alanda tüm evlerin ve işyerlerinin ihtiyaçlarını düşünerek birçok farklı model üretmiştir. Infrared modeller ışığın vurduğu yeri ısıttığından özellikle evin ya da dükkanının belli bir bölgesini ısıtmayı amaçlayan müşterilerimiz için idealdir. Bu modeller kızıl ötesi ışınların fiziksel özelliklerinden yararlanarak ortamın sıcaklığını arttıran teknolojiye sahiptir. Kumtel Orbit modelimiz aynı zamanda kule tipinde olduğu için dikey pozisyonda çok yer kaplamadan orta büyüklükte odaları zahmetsizce ısıtabilir. Aynı zamanda bu tip ürünler kafelerde oturulan bölgeye yöneltilerek yarı kapalı ve açık ortamlarda da kullanılmak için en uygun çeşittir. 

Beyaz renk konvektör ısıtıcı ya da daha çok bilinen adıyla kalorifer peteği şeklinde olan modelimiz 20 metrekare büyüklüğünde bir odayı rahatlıkla ısıtabilir. Aynı zamanda bu model duvara monte edebilme özelliğine sahiptir. Duvara monte edilmeden bağımsız olarak da kullanılabilir ve evin her köşesine taşınabilir. Dayanıklı ev aletlerinde beyaz rengi tercih edenler için saf beyaz görünümüyle evinize zerafet katar. Tüm bunların dışında temizliği kolay olduğu ve oldukça sağlam bir yapıya sahip olduğu için de ofis, her türlü dükkan ve işyeri, yazlıklar, köy evleri, yayla evleri gibi dayanıklılık özelliğini daha çok gerektiren ortamlar için de oldukça uygun bir üründür. 

Şömine tarzı ürünümüz kısa boylu ama geniş yapısı ve şık görünümüyle odalarında biraz daha diğer eşyalar ile uyum arayanların tercih ettiği modelimizdir. Bu modelin üst kısmı ızgara yapıda olduğu için üst bölgesinden yaydığı ısı ile yukarı doğru da havayı ısıtarak yükselmesini sağladığından odanızın dikey olarak da ısınmasını sağlar. Kimi aileler ve dükkan sahipleri ise daha küçük bir odanın tamamını belli bir noktadan ısıtmak isterler ki onların ihtiyacına en uygun model duvar tipi infrared ısıtıcı modellerimizdir. Bu ürünler duvara monte edilerek en uygun noktadan baktığı yöne doğru eşit şekilde ısı yayarlar. Duvara monte edilen bu modelin gövdesi aşağı ve yukarı hareket ettirilerek ayarlanabilir.

Yine klasik tipte iki ayarlı quartz ısıtıcı da birçok evde ortamları ısıtmaya devam etmektedir. Kumtel ısıtıcıların tümü sıcaklık ayarlı, devrilme emniyetine sahip, güvenlik standartlarına uygun şekilde üretilmiş dayanıklı elektrikli ev aletleridir. Ev ısıtıcılarında emniyet konusu çok önemlidir. Bu nedenle, Kumtel tüm modellerinde devrilme emniyeti özelliğini kullanmıştır. Özellikle de çocuk odalarında bebeklerin ve çocukların yaşadığı ortamların ısıtılmasında kullanılan modellerin emniyetli olması hayati önem taşır. Bu ürün grubunda geleneksel Türk evlerinde kullanılan sobaların nostaljik sıcaklığını aratmayacak ürün modelleri ile evlerinizde aynı zamanda mobilyalarınıza uyumlu bir tasarımı seçebilme imkanı sunan çeşitliliğimiz Kumtel online satış mağazamızın ana kategori linklerinde sizleri beklemektedir. Bu ürün kategorisindeki bütün modellerimiz sağlıklı, temiz ve hızlı şekilde elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek hem içinizi hem de evinizi ısıtır.

Isıtıcılar Nasıl Monte Edilir ya da Kurulur?

Bu hususta en dikkat edilmesi gereken konu bu ürünlerin kullanıldığı yerin hiçbir şekilde suyla temas etmemesi gerektiğidir. Elektrikli sobalara temas eden su çok ciddi tehlikelere yol açabilme riski taşır. Duvara monte edilen tipte ürünlerde montaj aksamının duvara matkap yardımıyla sağlam bir şekilde asılması tehlike riskini ortadan kaldırmak için elzemdir. Aksi takdirde asılı duran sobanın yere düşme riskini almış olursunuz. Bu konuda Kumtel olarak montaj aksamlarını kolay takılıp çıkarılabilir, sağlam ve kullanışlı bir şekilde ürettiğimizden bu işlemi zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. Öte taraftan birçok modelimiz ekstra kurulum gerektirmez. Evinize hızlı kargo servisimiz ve uygun ödeme koşulları ile satın aldığınız ürün çok kısa sürede ulaşır ve bu ev aletinizi elektrik prizine takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm Kumtel ürünleri iki yıl boyunca firmamızın garantisi altında olduğu gibi Türkiye’nin en geniş servis ağlarından biri sahip olduğumuz için yaşayacağınız problemlere uzman çalışanlarımızla çok kısa sürede çözüm üretiriz.