24 Ürün Mevcut

Ankastre Set

Ankastre set modelleri modern mutfak anlayışına hizmet eder. Duvara ya da mutfak dolabına gömülerek kullanılan ankastre setler, çok az yer kapladıkları için minimal ve modern bir görünüm sunar. Mutfakta çalışma alanı yaratan ve işlevsellik kazandıran ankastre ürünler, enerji tasarrufu özelliğiyle elektrik bütçesini korur. Kumtel’in beyaz eşya sınıfında yer alan ankastre ürünlerinin hepsi yenilikçi teknolojisi, modern tasarımı, gelişmiş pişirme özellikleri ve şıklığıyla kullanıcıların tercihini oluşturur. 3 lü ankastre setler cam yüzey kullanıldığı için ferah ve dinamik bir görüntü kazandırır.

Ankastre setlerin en az görüntüsü kadar özellikleri, pişirme gücü de kullanıcıların onayını alır. Farklı pişirme programları, ideal desibelde çalışan davlumbaz ve istenilen özelliklere sahip ocak ile en iyi ankastre set modelini Kumtel’de bulmak mümkündür. Kumtel, geleneksel ve modern mutfak anlayışını benimseyen, her tarifi leziz şekilde pişiren, görüntüsüyle cezbeden ürünler tasarlarken mutfaklarda yenilikçi bir hava estirir. Eski usul ocak ve fırın yerine daha konforlu ve fonksiyonel özellikler taşıyan 3 lü ankastre set almak istediğinizde Kumtel’in şık setlerini tercih edebilirsiniz.

Ankastre setler modelleri bakımından birbirinden ayrışır. Kategorimizde de göreceğiniz üzere her model mekanik, cam, dijital özelliklerle farklı seçenekler sunar. Modeller arasından en iyi seti bulmak için özelliklere bakabilir, tasarım olarak sizi cezbeden bir set satın alabilirsiniz. Eğer evinizde kullandığınız setin yalnızca bir parçasını değiştirme düşünceniz varsa setlerdeki beğendiğiniz parçayı Kumtel’den ayrıca satın alabilirsiniz. Örneğin, ocak ve davlumbazınız iyi durumdaysa yalnızca ankastre fırın ihtiyacınız varsa Ankastre Ürünler kategorimizden beğendiğiniz modeli uygun fiyata sipariş edebilirsiniz.


Ankastre Set Modelleri


Kumtel’den satın alabileceğiniz ankastre set modelleri şöyledir;

Gri (Inox) Ankastre Setler


Inox ankastre set grinin ışıltısını ve minimal görüntüsünü çok iyi yansıtır. Açık ve koyu gri ankastre set ile mutfağınızda sade bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Gri cam ankastre set, güçlü görüntüsüyle mutfağı zenginleştirirken aynı zamanda mutfağa sadelik getirir. Mutfak dolaplarına göre seçim yapmak zorundaysanız eğer grinin sadeliğini düşünebilirsiniz.

Siyah Ankastre Setler


Ferah ve modern mutfakların tercihi siyah ankastre set, mutfağa güçlü bir görüntü yayar. Büyük ya da Amerikan stili bir mutfağınız varsa ankastre seçiminde siyaha yönelmeniz şık bir görüntü oluşturmanızı sağlar. Özellikle siyah cam ankastre set modellerini incelemelisiniz. Siyahın asaletini ve şıklığını cam ile birleştiren Kumtel, yenilikçi görüntüsüyle çok cazip.

Beyaz Ankastre Setler


Sadeleşme ve modernleşme akımına hitap eden diğer yandan ise klasik görünümüyle cezbeden beyaz ankastre set, küçük mutfakların daha ferah olmasını sağlarken büyük mutfaklara sadelik taşır. Kumtel, beyaz cam ankastre set modeliyle klasik beyaz eşya anlayışına yenilikçi bir yaklaşım kazandırdığını göstermiştir.

Rustik Ankastre Setler


Rustik stili yansıtan ve doğallığıyla öne çıkan rustik ankastre set, kendine has bir görünüme sahiptir. Kumtel’in bej rustik ankastre seti kırsal görüntüsünün altında yenilikçi bir teknoloji sunar. Mutfak dekorasyonunuzu değiştirirken rustik stil ankastre setten ilham alabilirsiniz.

Ankastre Set Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Kumtel ankastre setler, farklı beğenilere hitap eden ürün çeşitliliğine sahiptir. Doğalgazlı ve elektrikli ankastre set modelleri arasından seçim yapmadan önce birtakım özelliklere dikkat etmenizde fayda var. İşte ankastre set satın almadan önce bakmanız gereken özellikler;


 • Ankastre setlerin dış yüzeyi genellikle camdan tasarlanır. İç yüzeyi ise çelikle desteklenir. Ankastre setleri incelerken iç ve dış bölümde kullanılan çeliklerin paslanmaz çelikten olmasına dikkat edin.

 • Ankastre davlumbazlar rutin kullanımda dahi düzenli temizlik ister. Set alırken davlumbazın kolay temizlenebilmesine özen gösterin. Aksi halde düzenli temizlik yapmanız zorlaşır, davlumbaz filtreleri tıkanır.

 • Beyaz eşyalarda enerji tasarrufu önemlidir. Seçtiğiniz setin A sınıf enerji tasarruflu olduğundan emin olun.

 • Cam, paslanmaz çelik ve seramik yüzey ankastre setlerin kullanımını, temizliğini kolaylaştırır. Set ocağında seramik kullanılması ocağın dayanıklılığını artırırken temizliğin kolay olmasını sağlar.

 • Davlumbazların güçlü çalışması mutfaktaki kokunun aynı güçte emilmesini sağlar ve mutfağın hep temiz kokmasına yardımcı olur. Seçtiğiniz setin davlumbaz özelliklerini, kokuyu emiş gücünü mutlaka inceleyin.

 • Ankastre setlerin ocaklarında düğmeler önde ya da yanda konumlandırılır. Her ikisi de pratiktir ancak düğmelerin yanda olması çocuklu aileler için daha güvenlidir. Bu detayı önemsemeniz güvenliği artırır.

 • Setin en önemli parçası olan ankastre fırınlar kaç programa sahip, özellikleri nelerdir, iç tasarımı ve iç hacmi nasıl mutlaka inceleyin. Fırının pişirme özellikleri arasında fan desteğinin olmasına dikkat edin. Fan desteği yemeklerin kurumasını önler, daha leziz sonuçlar verir, hamur işi tariflerinizin lezzetini artırır.

 • Son olarak ise ankastre setin tasarımına bakın. Mutfağınızın renklerine göre seçim yapın. Küçük mutfağınız varsa beyaz ya da inox ankastre set tercih ederek ferah bir alan oluşturabilirsiniz.


Ankastre Set Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Ankastre set aldıktan sonra bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Böylelikle güvenli, konforlu, sağlıklı ve temiz bir set kullanımını tecrübe edebilirsiniz. İşte sizlere Kumtel’den küçük öneriler;


 • Ankastre setinizi davlumbaz, ocak ve fırın olmak üzere yukarıdan aşağı bütün olarak konumlandırıp kullanabileceğiniz gibi fırını ocak ve davlumbazdan ayırıp mutfağınızda farklı bir alana yerleştirebilirsiniz. Ankastre fırınlar aşağıda değil, tezgâhla neredeyse aynı konumda daha yüksek bir seviyede dolap içine yerleştirildiğinde daha işlevsel bir kullanım sunar. Mutfağınız müsaitse zemine değil tezgâh üstüne yakın, eğilmeden kullanabileceğiniz bir fırın seviyesini tercih etmeniz önerilir.

 • Ankastre setlerin kullanımı pratik ve konforludur. Bu konforu sürdürmek için davlumbaz temizliğini ihmal etmemelisiniz. Ankastre ocak ve fırınları temizlerken davlumbazın kapağı altında kalan perdeyi temizlemeyi unutmayın. Ayda bir kez davlumbaz perdesini temizlemeniz davlumbazınızın performansını olumlu yönde etkiler.

 • Ankastre setlerin fırınları güçlü bir performans sergiler. Raflı sistemi sayesinde aynı anda iki yemek pişirebilirsiniz. Üst rafta etli bir yemek pişerken alt tarafta sebze pişirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde elektrik tasarrufu yapabilirsiniz.

 • Hamur işi ya da sebzeli, etli yemeklerin pişirilmesinde fan desteği önemlidir. Yemeğinizin sulu, yumuşak ve leziz olması için fanlı pişirme programını kullanmalısınız. Bu konuda Kumtel yetkili servisinin pişirme programları hakkında size detaylı bilgi vereceğinden emin olabilirsiniz.


Ankastre Set Avantajları ve Dezavantajları


Ankastre setlerin hepsi yüksek teknolojiye sahip modern beyaz eşya grubunda yer alır. Bu nedenle çok yönlü bir tasarım ve teknik çalışma sonrasında kullanıcılarla buluşur. Kumtel bu alanda kendini ispatlamış ve kullanıcıların güvenini karşılamış bir marka olarak üst düzey ürünler sunar. Bu çerçevede Kumtel ankastre setlerin bilinen ya da şikâyeti yapılmış bir dezavantajı henüz yoktur. Buna karşılık ise birçok avantajı bulunuyor. İşte Kumtel ankastre grubunu kullanırken tecrübe edeceğiniz avantajlar;


 • Ankastre setler çok fonksiyonludur. Davlumbazı, ocağı ve fırınıyla çok uyumlu ve zengin çalışma prensibine sahiptir. Pişirme süresi daha hızlıdır, vakit kaybı yaşatmadığı için tercih edilir.

 • Gerek özellikleri gerekse tasarımıyla göz alıcıdır. Yüksek kalite materyal ve şık tasarımla donatılmıştır. Mutfağınıza şıklık kazandırır, çok uzun yıllar boyunca eskimeyen bir ankastre seti deneyimi yaşatır.

 • Farklı pişirme programlarına sahiptir. Bu yönüyle her tarifin pişirilebileceğini gösterir. Geleneksel, modern, Türk ve dünya mutfağına ait tüm tarifleri ankastre fırınlarda pişirebilirsiniz. Ankastre setin ocaklarında ise aynı anda birden fazla tencereyi rahatlıkla konumlandırıp bir şeyler pişirebilirsiniz.

 • Fırın içindeki tel raf sayesinde mangal deneyimi yaşamak mümkündür. Özellikle patlıcan, patates gibi çeşitli sebzelerin közlenmesinde tel raf büyük avantaj sunar.

 • Kumtel setlerde zaman ayarı, et çözme, turbo fan, eşit ısı, yemek ısıtma gibi gelişmiş ve ihtiyaç duyulan özellikler vardır. Evde profesyonel mutfak deneyimi sunar.

 • En önemli ve satın alma kararını etkileyen avantajı ise fiyatlarıdır. Kumtel’in ankastre set fiyatlarını setlerin yüksek teknoloji ve modern tasarımıyla kıyasladığınızda çok cazip fiyatlara sahip olduğunu görebilirsiniz.


Ankastre Set Fiyatları


Mutfağınızda yenilik zamanı başlatacak olan Kumtel ankastre ürünler, en uygun fiyatlarla sizlerle. Peşin ya da taksitli ödeme yöntemlerinden yararlanarak gelişmiş özelliklere sahip ankastre set sahibi olabilirsiniz. Kumtel ankastre set fiyatları modellere göre değişkenlik gösterir. En yenilikçi ve en ucuz ankastre set fiyatları için ucuzdan pahalıya sıralama yapabilir, bütçenize uygun bir set modeli bulabilirsiniz.