8 Ürün Mevcut

Ankastre Davlumbaz

Ankastre ya da diğer adıyla gömülü mutfak sistemlerinin en çok kullanılan üç ürünü vardır ve bunların en önemli kategorilerinden birini ankastre davlumbaz çeşitleri oluşturur. Davlumbaz mutfaklarda çok önemli bir görev icra eder. Bu mutfak eşyası sayesinde yemek pişirme sırasında oluşan duman, yanma ürünleri, gres, koku ve rutubet evin bacasından dışarıya kolaylıkla atılır. Mutfak içinden tahliye edilemeyen yemek buharı rutubete neden olarak mutfak dolapları ve diğer mutfak eşyalarının ömrünü azaltır. Ayrıca yemek pişirme sonrası ortaya çıkan gazlar yağ da içerdiğinden ev içinde sağlıksız bir hava oluşturur.  

Ankastre davlumbaz fiyatları en temelde emiş gücü ve program sayısına göre değişiklik gösterir. Pişirme grubu dayanıklı mutfak eşyalarından olan ankastre davlumbaz kullanımı emiş gücünün yanı sıra bu ürünün filtre kalitesine de bağlı olarak kolaylaşır. Genelde üç kademeli şekilde üç farklı hızda emiş gücüne sahiptir olan davlumbazlar zaman zaman aspiratör adıyla da anılır. Aspiratör havayı çekerek tahliye etmek üzere kullanılan motorlu araçların genel ismidir. Bu açıdan davlumbaz da elektrik süpürgesi gibi içinde fan olan bir tür aspiratördür.

Ankastre davlumbaz alırken nelere dikkat edilmeli?

Kumtel ankastre davlumbaz modelleri A sınıfı elektrik tüketimi özelliğine sahiptir. Çift katlı alüminyum filtreye sahip bu ürünler dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü ile ön plana çıkar. Kumtel fan teknolojisinin üretimi ve geliştirilmesinde uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir. Bu nedenle Kumtel davlumbazlar ocak üzerinde pişme esnasında ortaya çıkan buharın tamamını emerek hızlı bir şekilde tahliye bacasından dışarıya aktarır. Ankastre davlumbaz filtresi de buharın içindeki yağ ve kirli malzemenin tutulması açısından çok önemlidir. iyi filtrelere sahip aspiratörler mutfak havalandırmasını en verimli ve sağlıklı bir şekilde yerine getirebilirler. 

Ankastre davlumbaz montajı havalandırma sistemiyle uyum içinde aspiratörün çalışabilmesi için önemli bir unsurdur. Kumtel ekibi davlumbazınızı mutfağınıza kurduktan sonra bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz. Ankastre davlumbaz bacası ev ya da apartmanın baca boşluğuna buharı rahatça tahliye edebilmesi için düzgün şekilde bağlanmalıdır. Ayrıca evlerin baca sistemlerinin temiz ve açık olması da davlumbazın iyi çalışabilmesi için önemlidir. 

Kumtel ankastre davlumbaz beyaz ve siyah çeşitlerini bir arada sunar. Kapağı tek bölme, 2 bölme ve 3 bölme olan davlumbazlar çeşitleri yıkanabilir alüminyum filtre ve opsiyonel olarak karbon filtre takmaya da uygun üretilmiştir. Alüminyum filtreleri bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Ayrıca Kumtel bu kategorideki ürünlerinde cam ve sac ham maddesinden imal edilmiş seçenekleri de sunmaktadır. Ankastre cam davlumbaz olarak hem beyaz hem de siyah renklerimizden birini mutfak aksesuarları ve dolapları ile uyumuna göre seçebilirsiniz. 

Kumtel bu kategorideki ürünlerinde dokunmatik ekran ile programlama yapma imkanı sunan modelleri de imal etmiştir. Ayırca davlumbaz hususunda diğer önemli bir konu olan aydınlatma işlemini led ışıklarla yapan modellerimiz de Kumtel online satış mağazamızda bulunmaktadır. Inox malzemeden imal edilmiş ekstra dayanıklı ve uzun ömürlü modelimiz paslanmaz olduğundan özellikle çok yemek pişirilen ve mutfak havalandırmasına fazlaca ihtiyaç duyulan evler için idealdir. 

Cam modeller sağlam camlardan üretildiği için hem dayanıklıdır hem de kolayca temizlenebilir. Filtrelerin çıkarılarak bulaşık makinesinde yıkanabildiği modellerimiz de ise temizlik ekstra pratiktir. Ayrıca filtreleri elde de rahatça yıkayabilirsiniz. Davlumbaz kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir husus şayet davlumbazın mutfağınızda bulunduğu konuma yakın bir pencere varsa davlumbazın çalışması esnasında o pencerenin kapatılması gerektiğidir. Pencere açık olduğunda alçak basınç azalacağından davlumbazın çalışma performansı düşecektir. Diğer bir önemli konu ise bu ürünlerin çalışırken ses çıkarmasıdır ki Kumtel aspiratörler oldukça sessiz çalışır ve gürültü kirliliğine sebep olmazlar.   

Kumtel güvencesiyle satın aldığınız ankastre davlumbaz çekiş gücü açısından üst düzey olacağı gibi elektrik tasarrufu konusunda da bütçe dostudur. Rustik modelimiz şık ve zarif görünümüyle mutfağınızı süsler. Ucuz ankastre davlumbaz çeşitleri genelde emiş gücü açısından yetersiz kalabilmektedir. Kumtel davlumbazlar maksimum güvenlikli ve yangın riskini sıfıra indirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, hem sağlık hem de güvenlik açısından Kumtel aspiratör çeşitlerimizi online mağazamızı ziyaret ederek ayrıntılarıyla incelemenizi tavsiye ederiz. İyi bir davlumbaz mutfağınıza şıklık katacak ve havasını temiz tutacaktır. Kumtel ile evinizde her türlü yemeği güven ve emniyetle pişirebilirsiniz.