Davlumbazlar mutfakta oluşan buhar, kir, gazlar, duman, is, ısı ve nemin toplanarak dışarıya atılmasını sağlayan dayanıklı mutfak eşyalarıdır. Havada bulunan ve mutfağınıza zarar verecek bu tür kirletici gazları yalnızca emerek baca boşluğuna tahliye etmek suretiyle değil aynı zamanda filtresiyle süzerek de mutfak havasının temizlenmesini sağlar. Doğru bir davlumbaz seçimi ile mutfağınız her türlü yemek kokusundan tamamen kurtulabilir. 

Mutfaklar özellikle son dönemde yalnızca yemek pişirilen yerlerden çok ailenin birlikte yemek yiyerek vakit geçirdiği, evlerin daha fazla kullanılan bölümleri haline dönüştü. Artık birçok ev kadını evde geçirdiği zamanının büyük bir kısmını mutfağında geçirmeyi tercih ediyor. Bu nedenle, son dönemde mutfak temizliği daha bir önem kazanmış durumda. Elbette mutfak temizliği mutfağın yalnızca silinip süpürülmesi ya da bulaşıkların yıkanması olarak değerlendirilmemeli. 

Mutfaklar ocak ve fırınlar kullanılarak birçok yemeğin piştiği bölümler olduğu için farklı türde gazların ve buharın üretildiği yerlerdir. Bu nedenle, evin diğer kısımlarından çok daha fazla şekilde havasının temiz tutulması gerekir. Mutfaktaki ağır yemek kokularını tahliye etmek pencere açmak yoluyla da tam olarak mümkün olmamaktadır. Kışın soğuk havalarda pencere açılamayacağı gibi pencere büyüklüğü, rüzgarın durumu ve evde oluşan hava akımının yönü gibi kriterlere bağlı olarak gerekli miktarda hava temizliği sağlamamaktadır. 

Aspiratör ve Davlumbaz Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfakta böylesine önemli bir görev icra eden aspiratör ve davlumbaz seçimi konusunda birçok kriter değerlendirilmeli ve ondan sonra evinizin ihtiyacına göre en doğru seçim yapılmalıdır. Kaliteli ve emiş gücü yüksek bir model balık, et, kebap ya da diğer ağır kokulu kızartmaların dahi yaratacağı koku, nem ve sıcaklığı kolaylıkla engelleyebilir. 

Öncelikle bu ürünlerin sahip olması gereken en önemli özellik yüksek emiş gücüdür. Yüksek emiş gücüne sahip aynı zamanda farklı çekiş güçlerine göre ayarlanabilen bir model, yaptığınız yemeğe göre emiş hızını ve gücünü ayarlayabilme imkanı tanır. Örneğin, ocağınızın üzerinde yalnızca çay demliyorsanız ilk kademe çekiş ayarı mutfağınızı su buharından korumak için yeterli olacaktır.

Bu ürün grubunda diğer bir önemli özellik ise çalışma esnasında aspiratörlerin yüksek ses üretmemesidir. Kumtel son dönemde özellikle üretim tesislerinin teknoloji biriminde ev aletlerinin en optimum şekilde çalışmasını sağlamak adına Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Bu çalışmaların bir sonucu olarak birçok dayanıklı ev eşyasına son teknoloji ürün özelliklerini eklemiştir. Kumtel davlumbaz ve aspiratörler az ses çıkarma özelliğine sahiptir ve ev yaşamında sizi rahatsız etmeyecek bir ses şiddetinde çalışırlar. Elbette bu ürün grubu bir motora sahip olduğundan ses çıkarmaması ve tamamen sessiz çalışması mümkün değildir. Ancak bu alanda oldukça sağlam bir üretim kapasitesi olan Kumtel en kaliteli davlumbaz çeşitlerini piyasaya özveri ile sunmaya devam etmektedir.

Diğer ürün gruplarında olduğu gibi bu ürün kategorisinde de Kumtel ürünleri A sınıfı enerji tasarrufu sağlayan ev eşyalarıdır. Çevreye duyarlı ve küresel ısınmanın yol açacağı tahribatın farkında olarak ev eşyası seçiminde elektrik tasarrufu yapan ürünleri seçmeniz geleceğimiz açısından da faydalı olacaktır. Aynı zamanda aspiratör çeşitlerinde Kumtel ürünleri hava akımını en verimli şekilde sağlayacak tarzda bir mühendislik ile üretilmiş olduğundan mutfak iklimlendirmesini daha kolay yaparlar. 

Yemek buharı, koku, ısı ve rutubetin yanı sıra yağ molekülleri de taşıdığından mutfak mobilyaları ve diğer mutfak eşyalarının yüzeyleri üzerinde fiziksel zararlara ve yıpranmalara yol açar. Bu açıdan davlumbaz filtresi kalitesi önemlidir. İyi bir filtre yağ moleküllerinin havanın içerisinden tamamen çekip alacağından, yağların ve yanmış organik materyallerin evinize zarar vermesini engeller. Kumtel bu ürün gruplarında çıkarılabilir ve alüminyum malzemelerden imal edilmiş filtreler üretmiştir. Yağ ve diğer molekülleri içinde tutabilen bu filtreler belirli aralıkla yıkanarak temizlenmelidir. Bu filtreler evde ya da bulaşık makinesinde bulaşık deterjanıyla kolayca temizlenebilir ve tekrar monte edilip kullanıldığında daha verimli çalışır hale gelir.  

Davlumbaz fiyatları aynı zamanda bu ürünün imal edildiği materyale göre de küçük farklar olacak şekilde değişiklik gösterir. Kumtel paslanmaz inox, cam, sac ve alüminyum ham maddelerinden farklı tip, boyut ve renklerde bu ürün modellerini geliştirmiştir. Aspiratör fiyatları, bu ürünün ankastre olup olmaması, sürgülü, dokunmatik ya da ışıklandırma sisteminin kalitesi gibi kriterlere de bağlı olarak değişir. 

Cam davlumbaz modelleri de şık tasarımları ve kolay temizlenebilme özellikleriyle ön plana çıkar. Klasik siyah modellerimiz en ilgi gören ürünlerimiz arasındadır. Beyaz davlumbaz modelimiz camdan imal edilmiştir. Aspiratör modelleri içerisinde yıllardır güvenle kullanılan sürgülü aspiratör çeşitlerimiz de Kumtel online satış mağazamızın ilgili bölümünde tüm çeşitleriyle yer almaktadır. 

Davlumbaz ve aspiratör arasındaki farklar nelerdir sorusuyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Aslında bu iki ürün de temelde aynı görevi görmekteler. Ancak davlumbazlar aspiratörlere göre daha yüksek hacimde havayı çekebileceğinden daha büyük mutfaklara daha uygundur. Ayrıca, davlumbazlar piramit yapıya sahiptirler. Diğer bir fark ise genelde aspiratörlerin daha ucuz olmasıdır. Dolayısıyla, şayet küçük bir mutfağa sahipseniz ve yalnız yaşıyorsanız sürgülü aspiratör modelimiz sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Kumtel her ürününü ücretsiz montaj ve garanti süresi içerisinde servis ve bakım hizmetleriyle birlikte sunar. Bu ürün grubundan ihtiyacına göre çeşitlerimizden herhangi birini seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise bu ürünlerin monte edileceği yerin ürünün büyüklüğü ve çalışma sistemine uygun olmasıdır. Aynı zamanda apartman ya da müstakil evinizin bacasının düzenli olarak temizlendiğinden emin olmanız da bu ürünün verimli bir şekilde çalışması ve mutfağınızı yeterince temiz tutabilmesi açısından önem arz eder. 

Kumtel ev eşyaları alanında özelleşmiş üretim tecrübesi ile ısıtıcı ve soğutucu alanında olduğu gibi mutfak iklimlendirmesi motorları teknolojisinde de sağlam bir yer edinmiştir. Yıllar boyu güvenle kullanmak istediğiniz mutfak eşyalarınız için Kumtel ürün çeşitlerinden birini seçtiğinizde güvenlik endişelerinizden de kurtulmuş olursunuz. Bu ürünlerin modelleri de evde yangın çıkartabileceğinden ya da emiş gücünün düşüklüğü sebebiyle hava kirliliğine neden olabildiğinden emniyet ve sağlık başlıkları için de bu ürünlerin doğru seçimi ve kullanımı ehemmiyet arz eder.

Kumtel, çekiş gücü, malzeme kalitesi, emniyet teknolojisi ve dayanıklılık bakımından üst düzey standartlara sahip bu ürünleri güvenli ve hızlı satış imkanıyla online satış mağazasının ana kategorileri bölümünde siz değerli müşterilerimizin ilgisine sunmuştur. Zarif tasarımlı siyah rustik modeller, cam modeller, ikili ya da tekli kapaklara sahip türler, sürgülü modeller ve diğer tüm ürünler yıkanabilir filtrelere,  düşük ses seviyesine, yüksek çekim gücüne sahiptir. Manuel ya da otomatik kontrollü ürünlerimiz de portföyümüzde bulunmaktadır. Dokunmatik modeller kullanım kolaylığı sağlar. Çıkarılabilir filtreler ise belki de bu ürün grubunda pratiklik ve kullanım konforu açısından en önemli parçalardır. 

Mutfak dekorasyonunda önemli olan bu ürün grubuna ait mutfak eşyalarının tasarım çizgileri, mutfağın genel görünümünü etkilemesi nedeniyle en az buzdolabı kadar önem taşır. Bu bakımdan, şayet diğer mutfak ürünleriniz beyaz, siyah ya da inoks dış yüzeylere sahipse bu ürün portföyünden seçeceğiniz ürün de onlara uygunluk göstermelidir. Elbette ankastre setin bir parçası olarak bu ürünlerden satın almayı planlıyorsanız ankastre ocak ve fırına göre tasarımları ve renkleri seçmiş olacağınızdan böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Kumtel ürettiği ürünlerin hepsini müşterilerinin evlerinin tüm koşullarını düşünerek geniş bir çeşitlilik anlayışı içerisinde planlayarak üretmiştir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR