Ocak

Mutfaklarda en çok kullanılan dayanıklı ev aletlerinin başında ocaklar gelir. Ocaklar birçok açıdan özelliklerine dikkat edilmesi gereken mutfak aletleridir. Yemek pişirmek mutfağın temel işlevidir. Bu nedenle ocakların kalitesi, dayanıklılığı, güvenli oluşu, elektrik ve elektronik aksamının sağlamlığı gibi temel bileşenlerinin her biri iyi ve güvenli yemek pişirme hususunda önem arz eder. Kumtel yıllar içinde ocak üretimi konusunda kendisini titizlikle geliştirmiş ve en ideal ocak modellerini geliştirerek Türkiye’nin dört bir yanındaki  evlere ulaştırmıştır. Online alışveriş mağazamızın ocak kategorisinde mutfaklarda en çok tercih edilen ocak çeşitlerinin hepsine ulaşabilirsiniz.

Kumtel ocaklar kalite ve şıklıklarıyla Türkiye pazarında kendine haklı bir yer edinmiştir. Ayrıca dünyanın birçok bölgesine o bölgenin mutfak alışkanlıklarına uygun tipte ocak modelleri de üretmiş olan Kumtel ısıtıcı ve ocak teknolojileri üretimindeki iddiasını bu alanda da ortaya koymuştur. Ocaklar hem gaz sistemine hem de elektrik sistemine bağlı oldukları için evlerde güvenlik özelliğine en çok dikkat edilmesi gereken dayanıklı mutfak eşyalarının ilk sırasında gelir. Set üstü ocak modelleri tüpgaz ile de çalışabilmektedir. Bu nedenle, günümüzde hala Türkiye’nin birçok yöresinde özellikle de köylerde, yaylalarda, yazlıklarda ve yıl içerisinde daha az kullanılan evlerde bu tip ocaklar kullanılmaya devam etmektedir.

Ocak Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ocak seçiminde mutfağınızın kullanım alanını dikkate almalısınız. Şeyt mutfağınızda ankastre bir sistem var ise ankastre bir ocak tercih etmelisiniz. Ankastre sistem evinizde en baştan yok ise ankastre bir ocak alıp bu mutfak malzemesini oturtabileceğiniz bir ahşap ya da mermer kaide yaptırarak gömülü şekilde de kullanabilirsiniz. Mutfağınızda gömülü bir sistem olmayıp ekstra yer tasarrufu yapmak istiyorsanız tam boy fırın alarak hem fırın hem de ocağı birlikte satın alıp o şekilde kullanabilirsiniz.

Bekar yaşayanlar genelde çok fazla yemek yapma ihtiyaçları olmadığından iki gözlü daha küçük ve pratik modelleri tercih etmektedirler. Bu tip pratik modelleri yazlıklarınızda ve köy evlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kumtel iki gözlü ocaklar son derece sık tercih edilen ve birçok evde bulunan modellerdir ve bu kategorisinin vazgeçilmezi olmuşlardır. Emayeden imal edildikleri için sağlamdırlar ve paslanmazlar. Ocak seçimi yapılırken ocağın gözlerindeki elektrik aksam, çakmak bölümü, yemek yapılan mutfak eşyasının üzerine oturduğu demir aksam gibi ek özellikler de çok önemlidir. Kumtel’in ocakları çakmak ve gaz çıkışı aksamlarının kalitesi ile demir aksamların sağlamlığı ve paslanmaz yapısıyla sektörde lider firmalar arasına girmiştir.

Ocaklar emayeden imal edildiği gibi paslanmaz çelik olan inoks malzemelerden de yapılırlar. Kumtel marka ocakların inoks çeşitleri hem tasarım açısından hem de dayanıklılık ve uzun ömürlülük açısından kalite arayanların ilk tercihidir. Elektrik ve doğalgazın tasarruflu kullanımı da bu ürün çeşitlerinde çok önem arz eder. Ocak gözünde gaz çıkışı olan bölgenin kaliteli malzemelerden üretilmesi, bu alandaki standartlara göre imal edilmesi ve güvenlik testlerinin yapılmış olması evlerde çıkacak gaz kaçağı ve yangın ihtimalini engeller. Doğal gaz harici tüple çalışabilen modellerin en büyük avantajı ise doğal gaz kesintileri olması durumunda alternatif kullanım imkanı tanımasından dolayıdır.   

Kumtel Ocak Modelleri Nelerdir?

Kumtel de her bütçeye ve eve uygun birçok ev eşyası seçeneği sizleri bekliyor. Tekli, ikili, üçlü, dörtlü ve hatta beşli ocak gözüne sahip, şık bir görünüme sahip ve farklı hammaddelerden imal edilmiş son derece sağlam ve dünyada bu alanda belirlenen son standartlara uygun şekilde fabrikamızda tasarlanarak imal edilmiş tüm ocak modellerine Kumtel online mağazamızın ilgili kategorisinden ulaşabilir ve tüm ürünleri detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

Renk olarak klasik siyah cam, gri renk inox ve metal rengi yüzeylere sahip modellerimizi seçebilirsiniz. Evde doğal gaz bağlantısı olmayan ya da doğalgaz veya tüp kullanmayı tercih etmeyen müşterilerimiz için ise elektrikle çalışan tek bir büyük göze sahip Kumtel Hotplate modelimizin de siyah ve gri metal renklerinden biri seçebilirsiniz. Set üstü ocak çeşitlerini mutfağınızda koyacağınız yerdeki diğer mutfak eşyalarıyla uyumlu olması mutfağınızın genel görünümü açısından önemli bir etkendir. Bu nedenle, mutfağınızın gerektirdiği renk uyumuna göre beyaz ya da siyah modelimizden birini tercih edebilirsiniz.

Mutfakta ocak temizliği nasıl yapılır?

Cam ocak modelleri yumuşak bir bez ya da sünger ama tercihan mikrofiber özellikte bir bez, bulaşık deterjanı ve ılık suyla en güzel şekilde temizlenebilir. Yağ molekülleri cam üzerine sıkıca tutunamadığından cam yüzeylerdeki yağ lekelerini temizlemek nispeten daha kolaydır. Cam ocak temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus camı çizmemektir. BU nedenle silme işleminde kullanacağınız bezin yumuşak olmasına ya da süngerin yumuşak kısmını kullandığınıza emin olunuz.

Emaye ve inoks yüzeye sahip ocak çeşitlerini temizlemek de oldukça kolaydır. BU tip yüzeylerde daha inatçı lekeler için bulaşık deterajanın yanı sıra cif gibi bir temizlik ürünüyle daha sıcak su kullanarak inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz. Mümkün olduğunca bu tip yüzeyleri de çizmemek bakımından tez bulaşık temizleyiciler ya da süngerlerin telli sert kısımlarını kullanmamanızı öneririz. Kumtel ocakların kolay temizlenme özelliği sayesinde mutfakta temizlik için harcadığınız süreden de tasarruf etmiş olursunuz.

Fırınlı ocak olarak geçen solo tam boy fırın çeşitlerimizin üzerinde de set üstü ocaklarımızla aynı kalite ve sağlamlıkta ocaklar yerleştirilmiştir. Bu nedenle, özellikle daha taşınabilir ve aktif şekilde hem fırını hem de ocağı kullanan ev kadınları bu modeli tercih ederek bir taşla iki kuş vurmuş olurlar. Tüm ocaklarımız mutfaklarda en sık kullanılan tencere ve tava boyutları göz önünde bulundurularak ideal boyutlarda tasarlanmıştır. Çıkarılabilir üst parçalar hem bulaşık makinelerinde hem de elde kolayca yıkanabilir. Ankastre bölümüne sahip olmayan mutfaklar için set üstü ocaklarımızın yanı sıra davlumbaz çeşitlerimize de göz gezdirebilirsiniz. Emaye ya da demir döküm ocak ızgaraları sağlamlığı ve ateşe dayanıklılığı ile ocaklar üzerinde pişirme sırasında önemli rol oynar.    

Bu noktada bahsedilmesi gereken Kumtel’in en çok tercih edilen ocak modellerinden biri olan wok teknolojisine sahip 5 gözlü ocak çeşididir. 5 gözlü ocak klasik 4 gözün ortasında daha büyük ve en büyük gözden 2 kat daha fazla ısı enerjisi üretebilen gözdür. Wok teknolojisi çok fazla ısı gerektiren ve daha hızlı pişirme yöntemini gerektiren yemekler için tasarlanmıştır ve ısıyı çok daha eşit bir biçimde tencerelerin altına verir. Örneğin bu gözde diğer gözlerden çok daha hızlı şekilde, kaynatma yöntemiyle yapılan -örneğin dana kemiği kaynatma- yemek çeşitlerini pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz.  Kumtel, wok teknolojisi gibi önemli bir imkanı yenilikçi üretim ekibiyle Türk piyasasına sunmak ve mutfaklarda değerli müşterilerinin hizmetine vermekten gurur duyar.

Dayanıklı mutfak eşyası üretiminde başarılarıyla kendinden söz ettiren Kumtel, ısıtıcı mutfak eşyaları kategorisinde ev kadınlarının ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapmayı ilke edinmiş ve bu ilkesi sayesinde birçok eve ulaşabilmiştir. Yıllardır Kumtel ocaklar sayesinde mutlu ailelerimizin yemekleri en güvenli ve sağlıklı bir şekilde pişirilmeye devam etmektedir. Kumtel marka mutfak eşyaları fiyat kalite performansı açısından piyasanın en iyisidir. Temizlik, güvenlik, sağlık ve şıklığın hepsini bir arada bulmak isteyen herkesi Kumtel online satış mağazamızı ziyaret ederek ürünlerimizi incelemeye davet ediyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR